FirstFund Közép-Európai Befektetési Alapkezelő Zártkörűen Működő Részvénytársaság

A Firstfund.hu névhez tartozó FirstFund Közép-Európai Befektetési Alapkezelő Zártkörűen Működő Részvénytársaság, rövidítve FirstFund Befektetési Alapkezelő Zrt. egy befektetési alapot hozott létre 2007-ben, melynek kezelője volt. A céget 2007. április 16-án alapították 100 millió forintos alaptőkével. Tulajdonosai Hessky Pál (10 százalék), Sasvári Gyula (10 százalék) és Török Mihály vezérigazgató (80 százalék) voltak.

A Firstfund.hu névhez tartozó FirstFund Közép-Európai Befektetési Alapkezelő Zártkörűen Működő Részvénytársaság, rövidítve FirstFund Befektetési Alapkezelő Zrt. egy befektetési alapot hozott létre 2007-ben, melynek kezelője volt. A céget 2007. április 16-án alapították 100 millió forintos alaptőkével. Tulajdonosai Hessky Pál (10 százalék), Sasvári Gyula (10 százalék) és Török Mihály vezérigazgató (80 százalék) voltak.

Az alapkezelő által határozatlan időre létrehozott FirstFund Intézményi Ingatlanbefektetési Alap "A" és "B" sorozatból állt. Előbbi teljes kockázatú, utóbbi mérsékelt kockázatú volt. A két sorozat a tőkenövekmény felosztásának szabályaiban tért el egymástól.

A „B” sorozat forgalmazására az alap nyilvántartásba vétele utáni első forgalmazási napon nyílt lehetőség, az "A" sorozat már előtte is jegyezhető volt.

Az alapkezelő az alap portfóliójába részben olyan ingatlanokat kívánt beszerezni, amelyek bérbeadás útján előnyös feltételekkel hasznosíthatók. (Ezek hosszú távú, 5-10 éves bérbeadások voltak.)

Az alap a befektetési politikájának megfelelően akár jelentős részt is képviselhettek a kamatozó, illetve diszkont típusú értékpapírok, melyek piaci árfolyamát elsősorban a piaci hozamszint határozza meg. Másrészt az alap jelentős mértékben (maximum a mindenkori nettó eszközérték 50 százaléka erejéig) rendelkezhetett külső forrásokkal bankhitel formájában.

Az alap befektetési jegyei minimum 1 000 000 000 darab, egyenként 1 forint névértékű és kibocsátási árfolyamú, azaz egymilliárd forint össznévértékű, névre szóló, visszaváltható, dematerializált befektetési jegyekből álltak. A befektetési jegyeket névértéken lehetett jegyezni. Egy befektető minimálisan 1 000 000 darab befektetési jegyet jegyezhetett a CIB Bank Zrt. székhelyén. A letétkezelő az ING Bank Zrt. volt.

Az alap befektetési jegyeit devizabelföldi és devizakülföldi magán- és jogi személyek, valamint jogi személyiséggel nem rendelkező gazdasági társaságok vásárolhatták.

Az alap indulását követően az alap jegyei szabadon átruházhatók, illetve transzferálhatóak voltak.

A KONZUM Nyrt. 2016 áprilisában megszerezte a FIRSTFUND Befektetési Alapkezelő Zrt. alaptőkéje 24 százalékát kitevő részvénycsomagját. Emellett a KONZUM Nyrt. tulajdonosi érdekeltségébe tartozó KONZUM MANAGEMENT Kft. további 76 százalékos részvénycsomagot szerzett a FIRSTFUND Befektetési Alapkezelő Zrt.-ben.

Ezzel a FIRSTFUND Befektetési Alapkezelő Zrt. neve KONZUM Befektetési Alapkezelő Zrt.-re változott.

Diákszámla Zéró
  • 35 000 Ft egyszeri jóváírás jár online számlanyitás esetén
  • Google Wallet és Apple Pay alapú mobilfizetés
  • ingyenes számlavezetés és számlakivonat postán
  • 16 éves kortól törvényi ingyenes készpénzfelvétel
  • bankkártya díjkedvezmények az első évben
Részletek
PROMÓCIÓ
Kapcsolódó keresések

Ezek is érdekelhetnek

  • Ideges nő akinek mindenki megmondja mit csináljon
    Mindennapi pénzügyek

    Fogyasztói társadalom és személyes pénzügyek

    Fogyasztói társadalom. Milyen érzést társítasz ehhez a kifejezéshez? A legtöbben lemondó sóhajjal ejtik ki ezt a szókapcsolatot, miközben éles kritikát fogalmaznak meg a fogyasztási trendekkel kapcsolatban. De vajon tényleg ilyen fekete-fehér jelenségről van szó? Mit jelent valójában a fogyasztói társadalom fogalma, és hogyan hat a fogyasztás a hosszú távú pénzügyi célokra, illetve a boldogságra?

    frissítve: 2023. szeptember 12.
  • penz van a farmer hátsó zsebében
    Mindennapi pénzügyek

    A drága dolgoktól boldogabb leszek?

    Előfordult már, hogy a szekrényt kinyitva rád ömlöttek a kacatok? Hogy egy-egy reklámra, Instagram képre vagy bolti kirakatra nézve elfogott a rossz érzés és elégedetlenség, hogy miért nem engedheted meg magadnak ezeket a tárgyakat és életmódot? Hogy hiába dolgozol évről évre többet, egy fikarcnyival sem érzed magad boldogabbnak? Valószínűleg rengeteg ember fejében megfogalmazódnak ugyanezek a kérdések és érzések. Ne érzed rosszul magad, az első lépés az, hogy rádöbbensz: valami nincs rendben. Na de hogyan tovább a felismerés után?

    frissítve: 2023. szeptember 12.
  • nyugdíjasnak üres a pénztárcája
    Mindennapi pénzügyek

    A túlköltekezés olyan, mint a túlsúly. Segítünk megszabadulni tőle

    Túlköltekezni mind szoktunk ilyen-olyan mértékben. Nincs is vele semmi probléma, ha időnként kicsit túllépjük a határt, teljesen természetes, hisz nem robotok vagyunk. Azonban a költségvetésünk rendszerszeres felélésének már komoly következményei vannak. Hónapról hónapra csak nézzük, mi is történt a megspórolt pénzünkkel, vajon hova tűnik, és valóban, sajnos a nagy része egészen apró, természetesnek vett dolgokra ment el. Segítünk megvizsgálni, miért is van ez és hogyan szabadulj meg tőle.

    frissítve: 2022. december 2.