FirstFund Közép-Európai Befektetési Alapkezelő Zártkörűen Működő Részvénytársaság

A Firstfund.hu névhez tartozó FirstFund Közép-Európai Befektetési Alapkezelő Zártkörűen Működő Részvénytársaság, rövidítve FirstFund Befektetési Alapkezelő Zrt. egy befektetési alapot hozott létre 2007-ben, melynek kezelője volt. A céget 2007. április 16-án alapították 100 millió forintos alaptőkével. Tulajdonosai Hessky Pál (10 százalék), Sasvári Gyula (10 százalék) és Török Mihály vezérigazgató (80 százalék) voltak.

A Firstfund.hu névhez tartozó FirstFund Közép-Európai Befektetési Alapkezelő Zártkörűen Működő Részvénytársaság, rövidítve FirstFund Befektetési Alapkezelő Zrt. egy befektetési alapot hozott létre 2007-ben, melynek kezelője volt. A céget 2007. április 16-án alapították 100 millió forintos alaptőkével. Tulajdonosai Hessky Pál (10 százalék), Sasvári Gyula (10 százalék) és Török Mihály vezérigazgató (80 százalék) voltak.

Az alapkezelő által határozatlan időre létrehozott FirstFund Intézményi Ingatlanbefektetési Alap "A" és "B" sorozatból állt. Előbbi teljes kockázatú, utóbbi mérsékelt kockázatú volt. A két sorozat a tőkenövekmény felosztásának szabályaiban tért el egymástól.

A „B” sorozat forgalmazására az alap nyilvántartásba vétele utáni első forgalmazási napon nyílt lehetőség, az "A" sorozat már előtte is jegyezhető volt.

Az alapkezelő az alap portfóliójába részben olyan ingatlanokat kívánt beszerezni, amelyek bérbeadás útján előnyös feltételekkel hasznosíthatók. (Ezek hosszú távú, 5-10 éves bérbeadások voltak.)

Az alap a befektetési politikájának megfelelően akár jelentős részt is képviselhettek a kamatozó, illetve diszkont típusú értékpapírok, melyek piaci árfolyamát elsősorban a piaci hozamszint határozza meg. Másrészt az alap jelentős mértékben (maximum a mindenkori nettó eszközérték 50 százaléka erejéig) rendelkezhetett külső forrásokkal bankhitel formájában.

Az alap befektetési jegyei minimum 1 000 000 000 darab, egyenként 1 forint névértékű és kibocsátási árfolyamú, azaz egymilliárd forint össznévértékű, névre szóló, visszaváltható, dematerializált befektetési jegyekből álltak. A befektetési jegyeket névértéken lehetett jegyezni. Egy befektető minimálisan 1 000 000 darab befektetési jegyet jegyezhetett a CIB Bank Zrt. székhelyén. A letétkezelő az ING Bank Zrt. volt.

Az alap befektetési jegyeit devizabelföldi és devizakülföldi magán- és jogi személyek, valamint jogi személyiséggel nem rendelkező gazdasági társaságok vásárolhatták.

Az alap indulását követően az alap jegyei szabadon átruházhatók, illetve transzferálhatóak voltak.

A KONZUM Nyrt. 2016 áprilisában megszerezte a FIRSTFUND Befektetési Alapkezelő Zrt. alaptőkéje 24 százalékát kitevő részvénycsomagját. Emellett a KONZUM Nyrt. tulajdonosi érdekeltségébe tartozó KONZUM MANAGEMENT Kft. további 76 százalékos részvénycsomagot szerzett a FIRSTFUND Befektetési Alapkezelő Zrt.-ben.

Ezzel a FIRSTFUND Befektetési Alapkezelő Zrt. neve KONZUM Befektetési Alapkezelő Zrt.-re változott.

Előrelépő személyi kölcsön
  • Online igénylésnél akár 1 napos jóváhagyás és folyósítás
  • Induló költségek nélkül
  • 300 000 Ft - 15 000 000 Ft hitelösszeg
Részletek
PROMÓCIÓ
Kapcsolódó keresések

Ezek is érdekelhetnek

  • Lány bankkártyával fizet az étteremben
    Mindennapi pénzügyek

    Az éttermek ezekkel a trükkökkel vesznek rá, hogy többet költs

    „Én mindig tudatosan döntök, engem nem lehet meghekkelni, hogy többet költsek vagy olyat válasszak, amit nem én akartam.” Te is így gondolod magadról? Én is így voltam vele, de aztán rájöttem, hogy sajnos nem vagyok annyira tudatos, mint szeretnék és a döntéseimet sok minden befolyásolja. Ezeket persze a legtöbbször észre sem veszem. Van néhány olyan trükk, amivel az éttermek megpróbálnak minél több bevételhez jutni, és ezáltal egy-egy ilyen étkezés alkalmával észrevétlenül többet költesz, mint szeretnél. Vajon mik ezek, amire érdemes figyelni, ha jól szeretnél járni?

    frissítve: 2023. április 16.
  • Néni felírja papírra a költségeit
    Mindennapi pénzügyek

    Nem is gondolnád mennyibe kerülnek a kis döntéseid, amikre nem is figyelsz

    Sok-sok apró döntés, ami mindig egy kis pénzünkbe kerül. De vajon tényleg aprópénzről van szó? Segítünk átlátni, hogy miként hozhatod meg tudatos döntéseidet a mindennapok során, és hogyan veheted észre azokat a pénzügyi lyukakat, ahol van még mit javítani.

    frissítve: 2023. szeptember 12.
  • Leárazott ruhák egy bolt kirakatában
    Mindennapi pénzügyek

    Sok mindenre feleslegesen költünk. Biztos, hogy mind kell?

    Bizonyára veled is előfordult, hogy egy újabb teljesen felesleges termékkel távoztál a boltból, sőt lehet, hogy már a vásárláskor érezted, hogy nem is fogod majd használni. Még az is lehetséges, hogy nem igazán engedhetted volna meg magadnak az adott dolog megvásárlását, de nem tudtál ellenállni. Ha a lakásod tele van felesleges tárgyakkal, amiktől nehezen válsz meg, gyakran jársz vásárolni egy-egy rosszabb napodon, hogy „jobb kedvre derülj”, vagy csak úgy érezd, hogy szeretnél tudatosabban vásárolni, akkor segítünk.

    frissítve: 2023. szeptember 12.